Home ШОУ БИЗз Балкан Трагедија во семејството на српската пејачка: Синот и доживеа клиничка смрт

Трагедија во семејството на српската пејачка: Синот и доживеа клиничка смрт

SHARE

Синот на познатата пејачка Нада Топчагиќ едјв остана жив после тешка повреда со која се здобил на скијање.

Докторите два пати го враќале од мртвите, изгубил многу крв и за малку ќе останел без десната нога.

Пејачката е многу благодарна на српската пејачка Марија Шерифовиќ која се понудила и пратила хелихоптер за нејзиниот син да го префрлат во болница.

марија шерифовиќ

„На Марија сум и благодарна додека сум жива. Сите ми се јавија и ми понудија помош Маринко Роквиќ, Снежана Џуришиќ, но Марија Шерифовиќ се понуди да прати хелихоптер, зошто полицијата и војската не можеа да помогнат. Кога ќе се сетам колку донации давав на полицијата и војската, а еве како ми вратија“, изјави познатата пејачка.

нада топалџиќ

РЕКЛАМИ:
Loading...