Home ШОУ БИЗз Балкан Цеца и Вељко Ражнатовиќ добија смртни закани

Цеца и Вељко Ражнатовиќ добија смртни закани

SHARE

Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот син Вељко добија смртни закани од Предраг Ранковиќ од Крушевац.

Предраг е познат во јавноста како внук на поранешниот фудбалер Драгиша Биниќ.

Тој сериозно ја навредил Цеца и ѝ упатил погрдни зборови велејќи ѝ дека „нема да може да си го сочува синот следниот пат кога ќе отиде на Копаоник“.

Фолк ѕвездата се вознемирила и случајот го пријавила во полиција.