Home ШОУ БИЗз Балкан Цеца ја запозна новата снаа и го предупреди Вељко

Цеца ја запозна новата снаа и го предупреди Вељко

SHARE

Вељко Ражнатовиќ има нова девојка, која конечно ја донесе во неговиот дом и ја запозна со Цеца.

Станува збор за Богдана Родиќ, кошаркарка од Тител, која успеала да ја воодушеви фолкерката.

„Вељко ја запозна мајка му со Богдана. Таа се срамеше кога ја запозна Цеца, но подоцна се опушти. Пејачката е воодушевена од нејзината скромност. Посебно и се допадна тоа што е вредна и што помага во семејниот бизнис. Цеца тоа многу го цени и го предупреди Вељко да пази како се однесува, познавајќи каков шармер е“, вели извор близок до семејството Ражнатовиќ.

Инаку Вељко и Богдана за прв пат заедно се појавија на роденден пред еден месец.