Home СПОРТ Ракомет Тулуз на Гоце Георгиевски испушти победа на пет секунди до крајот, на...

Тулуз на Гоце Георгиевски испушти победа на пет секунди до крајот, на гостувањето кај Крете

246
0
SHARE

Во рамките на 15. коло на француското првенство, екипата на Тулуз гостуваше кај Кретеј, моментално третопласираната екипа во првенството.

Иако воглавно се водеше рамноправна борба, сепак екипите беа доминантни во по едно од полувремињата.

Повеќе на www.sportmax.mk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here