Home ЗАБАВА Убави вести: Нова опција од денес достапна на Фејсбук

Убави вести: Нова опција од денес достапна на Фејсбук

SHARE

Фејсбук постојано внесува нови промени на социјалната мрежа, кои некогаш се добредојдени од корисниците, но често има и критики.

Овој пат повторно има нова опција која овозможува емитување во живо за две лица е достапна од утринава.

Како што пренесува „The Next Web“, оваа апликација е најавена уште од јуни, а почетната верзија ќе биде достапна за корисниците на Фејсбук Ментонс апликациите на IOS оперативниот систем и ќе побара да ги идентификува двата корисника.

Сите неидентификувани корисници во САД оваа можност ќе можат да ја добијат во септември, а останатите во светот треба да ја добијат од октомври до ноември.

фејсбук