Home INFO Убод од комарец? Еве како експресно да го спречите чешањето

Убод од комарец? Еве како експресно да го спречите чешањето

реклама:G Natural

Доколку во моментот не располагате со некој лосион за смирување на кожата по убод од комарец, значи имате потреба од следниот совет.

Постојат растенија, кои поседуваат природни антибактериски и смирувачки својства.

Да речеме на пример црешата ( или вишната), магдоносот и нането.

За да си помогнете за ублажување на чешањето, по убод од комарец, само испасирајте свежи листови од некое од овие растенија и со добиената каша намачкајте го засегнатото место. Преврзете го местото со завој или ставете фластер.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------