Home ШОУ БИЗз Евровизија Урнебесно: Еве што се пишува на Твитер за Јана Бурческа

Урнебесно: Еве што се пишува на Твитер за Јана Бурческа

SHARE

Јана Бурческа со „Dance Alone“ синоќа не успеа да не однесе во финалето на Евровизија, но секако не направи главна вест во странските медиуми.

Нејзината објава дека е бремена и јавното запросување ја одбележаа вечерта.

А, за време и по завршување на Евровизија, Твитер заедницата буквално гореше од урнебесни и креативни твитови.

Еве како тие ја доживеаа среќата на Јана!

РЕКЛАМИ: ---