Home ШОУ БИЗз Мак сцена Уште една среќа за Македонија: Благица е победник во шоуто „Некој нови...

Уште една среќа за Македонија: Благица е победник во шоуто „Некој нови клинци“

225
0
SHARE

По победата на Ристе Ристевски во „Ѕвездите на Гранд“, вчера добивме уште едно признание за малата Благица Џунџуноска.

15-годишната пејачка е победник во шоуто на „Некој нови клинци“.

Благица ја израдува уште еднаш Македонија!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here