Home ЗАБАВА Вака изгледа совршената жена во 18 различни земји во светот

Вака изгледа совршената жена во 18 различни земји во светот

1373
0
SHARE

Перцепцијата за убавина варира од една до друга земја, но колку е голема разликата?

Во ново истражување кое беше спроведено во светски рамки, 18-графички дизајнери ја создадоа жената со совршени облини во нивната земја.

Како изгледа идеалната жена во различни делови на светот погледнете.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here