Home ШОУ БИЗз Мак сцена Вардар е шампион: Како македонските ѕвезди им ја честитаа победата!

Вардар е шампион: Како македонските ѕвезди им ја честитаа победата!

SHARE

Синоќа во Келн, ракометниот клуб Вардар со победа од 24-23 над фаворизираниот фрнацуски ПСЖ ја донесе првата клубска шампионска титула во машки ракомет во Скопје.

Решавачкиот гол во последните секунди го даде Иван Чупиќ, за вистинска ерупција од емоции и гордост за новата титула!

Од моментот кога во Келн „Вардарци“ го кренаа победничкиот пехар, почнаа да се слеваат колоните радосни лица кон Градскиот плоштад во Скопје.

На радоста и немаше крај, а еве како обедата ја доживеаа јавните личности во Македонија.

#wewin ????????????❤️❤️❤️❤️❤️

A post shared by Ruzica Antic (@ruzicaantic) on

@rkvardar шамиони????????❤️‼️

A post shared by Zoki Bejbe (@zokibejbe) on