Home ЗАБАВА Занимливости Ватикан по грешка твитна за Бетмен

Ватикан по грешка твитна за Бетмен

SHARE

Твитот за Бетмен, кој се појави на Твитер профилот на Ватикан ги збуни сите. Но, набргу беше откриено дека станува збор за грешка на еден работник.

„Ау, Бетмен стана огорчен и со текот на годините има поголема желба за одмазда“, гласеше објавата на Твитер.

Твитот веднаш стана хит на Интернет, а многу набрзо потоа се појави и на сајтот на Канцеларијата за комуникации на Ватикан.

Објавата веднаш беше избришана, а Ватикан соопшти дека грешката настанала поради еден од работниците во Канцеларијата, на кој англискиот не му е мајчин јазик.

РЕКЛАМИ:
Loading...