Home СПОРТ Фудбал Вечер на рекорди на „Бернабеу“: Прва четворка во кариерата за Бејл!

Вечер на рекорди на „Бернабеу“: Прва четворка во кариерата за Бејл!

SHARE

Рајо, иако прими 10 голови, стана првиот состав после Депортиво во 2005. година кој реализирал два голови против „кралевите“ во првите 15 минути.

Воедно победата од 10:2 на Реал Мадрид значи дека овој клуб во последните две средби на домашен терен вкупно реализираше 18 голови.

Претходно во Лигата на шампионите со 8:0 беше декласиран шведскиот Малме.

Повеќе спорт: sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...