Home LIFE STYLE Мода и Убавина Веднаш барајте стилист: Ѕвездите и нивниот катастрофа стајлинг

Веднаш барајте стилист: Ѕвездите и нивниот катастрофа стајлинг

SHARE

Иако овие славни личности ги обожуваме поради нивните улоги, песни и уметнички остварувања, тие повеќе пати беа мета на модните критичари поради стилските утки.

Стилот на Лејди Гага до пред некоја година постојано беше во центарот на вниманието и критиката, но таа не е единствена.

Сеуште се зборува за фустанот лебед кој Бјорк го носеше на доделувањето на Оскарите во 2001 година.

Нејзиниот фустан и 14 години подоцна сеуште е на листата најлоши оскаровски фустани во историјата.

лош стил

Мејси Греј, во 2001-ва мислеше дека има добра идеја кога на MTV наградите реши да се појави во светкава сина тоалета на која беа испишани песните од нејзиниот тогашен албум.

лош стил

Хелен Бонам Картер со својот стајлинг на црвениот тепих многу пати досега го шокираше светот, па веќе сме навикнати на нејзините бизарни креации.

Хелен е позната и по своите фризури.

лош стил

РЕКЛАМИ: ---