Home СПОРТ Останато (ВИДЕО) Федерер изгуби, Мирка почна да плаче

(ВИДЕО) Федерер изгуби, Мирка почна да плаче

SHARE

Роџер Федерер пак загуби од Новак Ѓоковиќ, иако навивачите се надеваа дека сега е вистински момент за победа. Неколку моменти од четвртиот сет беа на страната на најдобриот светски тенисер и тоа особено тешко и падна на сопругата на Роџер, Мирка.

Кога Ѓоковиќ поведе со 40-30 во осмиот гем на четвртиот сет, со помош на мрежата, таа само ги стави рацете на лице и почна да плаче. Веројатно го почувствува тоа што следува.

Повеќе на:sportmax.mk

федерер

РЕКЛАМИ:
Loading...