Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Викторија Бекам дневно прави 500 стомачни

Викторија Бекам дневно прави 500 стомачни

SHARE

Сака да заблеска ова лето во новото бикини па нејзиниот дневен износ на калории кој ги внесува се само 1200, додека пак докторите препорачуваат нормално внесување од 2000 калории.

Иако со години не пробала колачи и внимава на исхраната, Викторија Бекам и понатаму мисли дека не е доволно слаба.

Пред девет месеци ја роди керќичката Харпер и уверена е дека телото не успеала да го врати во совршената форма во која била пред породувањето и затоа интензивно вежба и внимава дневно да внесува до 1200 калории.

Наводно, Викторија се плаши дека ова лето папараците на плажа може да ја сликаат со стомаче, како што се случи пред седум години па затоа дневно прави по 500 стомачни.

Таа сака нејзиниот стомак да биде совршено рамен кога ќе се појави во бикини.

Сопругата на Дејвид Бекам пие само минерална вода со екстракт од краставица, бадеми и лимон.

РЕКЛАМИ: ---