Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Вистинска сензација: Легендарните насловни на „Harper’s BAZAAR“ се појавија на Empire State...

Вистинска сензација: Легендарните насловни на „Harper’s BAZAAR“ се појавија на Empire State Building

SHARE

Синоќа магазинот „Harper’s BAZAAR“ ја прослави својата 150-та годишнина од постоењето и тоа го направи на најленгендарниот можен начин.

Раководството на списанието се потруди Њујорк, но и цел свет да ги види нивните најзначајни насловни страни, но и личности кои се појавиле.

Насловните страни се појавија низ целата Empire State Building со помош на светлосни ефекти.

Цел град беше воздубен како и самите ѕвезди кои се појавија на оваа зграда.

Од Мадона, до Ријана, Наоми Кембел, Џенифер Лопез и еден куп други ѕвезди, погледнете ги нивните насловни на сто катницата.

КЕНДАЛ ЏЕНЕР

Empire State building ft. me

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

РИЈАНА

when @harpersbazaarus throws you up on the Empire State Building in honor of their 150th anniversary!!! #NYC

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

МАДОНА

ЖИЗЕЛ БУНШЕН

НАОМИ КЕМБЕЛ

Me on a ???? @harpersbazaarus #150 years Celebration #empirestatebuilding foto by @jeanpaulgoudeofficial ❤????????????

A post shared by Naomi Campbell (@iamnaomicampbell) on

ЛИНДА ЕВАНГЕЛИСТА

ГВЕН СТЕФАНИ

#crazy! @harpersbazaarus #nyc❤️ gx

A post shared by Gwen Stefani (@gwenstefani) on

ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ

РИС ВИТЕРСПУН