Home INFO Вистинска зимска бајка, погледнете како изгледа Лапонија од видеото на туристите

Вистинска зимска бајка, погледнете како изгледа Лапонија од видеото на туристите

реклама:G Natural

Вистинска сежна бајка, со пејсажи како на слика и ова зимо е описот за финската Лапонија. Таму ирвасите се секојдневие а температурите во моментов -25 степени.

Поларната светлина Аурора Бореалис е прекрасна глетка во најсеверниот дел на Финска, иако не е толку честа.

Доколку сакате да уживате во бајката на Лапонија погледнете го видеото што туристи го направија од таму…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------