Home ШОУ БИЗз Мак сцена Вклучување во живо: Екс водителот Дамјан Дренковски го сними слетувањето на фудбалерите...

Вклучување во живо: Екс водителот Дамјан Дренковски го сними слетувањето на фудбалерите на Реал Мадрид

SHARE

Македонскиот екс водител, Дамјан Дрековски постојано е на релација Скопје-Дубаи, а во пресрет на Супер Купот реши да нарапви видео од скопскиот аеродром.

Предупредувањата на МВР беа да се отиде три часа порано пред летото поради зголемените котроли и посебниот безбедносен режим кој се прави за фудбалскиот спектакл.

Но, ситуацијата на лице место е многу поинаква. Директно од аердромот Алексадар Велики, Дамајан ја пренесува „возбудената“ атмосфера.

Но, еден час подоцна од првото видео, екс водителот во живо го пренесе и слетувањето на фудбалерите на Реал Мадрид.

РЕКЛАМИ:
Loading...