Home ЗАБАВА Секојдневие Временска прогноза за 13 ноември: Сончево и топло

Временска прогноза за 13 ноември: Сончево и топло

SHARE

МАКЕДОНИЈА

Во текот на денот ќе биде сончево и топло. Слаб северозападен и североисточен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 1 до 12 степени, а максималните дневни температури ќе достигнат до 15 до 24 степени.

Воздушниот притисок ќе има вредност од околу 1027 хектопаскали.

СКОПЈЕ

Во текот на денот ќе биде сончево и топло. Слаб северозападен ветер. Утринската температура од 7 степени, а максималната дневна температура ќе достигне до 21 степени.

МАКЕДОНИЈА 3 ДЕНА

Во сабота претежно сончево со појава на локална облачност и топло. Утринските температури од 1 до 12 степени, а максималните температури од 23 до 22 степени.

Во недела сончево и топло. Утринските температури од -2 до 9 степени, а максималните дневни температури ќе достигнат до 10 односно до 19 степени.

Појава на локална облачност не очекува и во понеделник. Утринските температури од -2 до 9 степени а дневните ќе се движат во интервал од 11 до 20 степени.

Во соработка со: weather4all

РЕКЛАМИ:
Loading...