Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive За 10 милиони долари Џастин Бибер пееше на свадбата на синот на...

За 10 милиони долари Џастин Бибер пееше на свадбата на синот на најбогатиот Индиец (фото)

реклама:G Natural

Свадбата која што сеуште трае и не се знае до кога собра големи светски ѕвезди кои настапија за гостите во хотелот.

И Џастин Бибер настапи на свадбата на милијардери во Индија, заработувајќи 10 милиони долари за својот перформанс, пренесува Indian Express.

Бибер допатува во Мумбаи за да ја изведе песната „Baby“ на предсвадбената прослава на синот на индискиот тајкун Анант Амбани и ќерката на милијардерот Радика Мерчант. Според изворите, хонорарот на музичарот изнесувал вртоглави 10 милиони долари.

Да потсетиме дека на веселбата која започна пред неколку месеци настапи и Ријана за која што исто така пишувавме а веста можете да ја прочитате подолу:

Ријана се избрука, зема 5 милиони за да пее на индиска свадба и ги утна младите (видео)

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------