Home INFO Заборавете на Канје Вест: Јелена Карлеуша конечно проговори

Заборавете на Канје Вест: Јелена Карлеуша конечно проговори

реклама:SANSIRO

Никој не очекуваше дека ќе се крене огромна фама во јавноста поради едно заследување на социјалните мрежи.

Но кога станува збор за планетарно попларниот рапер Канје Вест и Јелена Карлеуша, вниманието во јавноста е задолжително.

Во медиумите во регионот но и кај нас со денови се пишува за тоа дека српската пејачка Јелена Карлеуша на Инстаграм ја „заследил“ музичката ѕвезда Канје Вест.

Раперот од неодамна се разведе со старлетата Ким Кардашијан,па веднаш почнаа чаршиските озборувања.

Јелена Карлеуша за српскиа „Курир“ откри дали има нешто повеќе од „следењето“ на оваа социјална мрежа.

– Само ми направи хаос во медиумите и на социјалните мрежи, така што немам никаква врска со тоа што тој ме „заследи“ – изјави пејачката.

– Сакав да кажам дека не ни знам кој е Канје Вест, но тоа би било глупаво и бесмислено. Не ми пиша. Немаме никаков контакт. Не знам зошто ме „заследил“, ништо повеќе од тоа нема да се случи. Затоа, заборавете на него – рекла Карлеуша.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------