Home ЗАБАВА Занимливости Забранет секс во жичници во Кина

Забранет секс во жичници во Кина

SHARE

Локалните власти во провинцијата Хенан во Кина донесоа закон за забрана на сексуални односи во жичници.

Законот е донесен откако операторите на жичниците поднесоа повеќе жалби дека се почесто фаќаат „на дело“ млади двојки откако ќе ја запрат жичницата.

По многубројните жалби, властите беа принудени да го запрат ваквото однесување на младите, објавија локалните медиуми.

Во сите кабини се поставени знаци за забрана на сексуални односи за време на возењето. Бизарно е тоа што на знакот стои дека забраната важи само за двојките родени во деведесеттите години.

РЕКЛАМИ:
Loading...