Home INFO Заедничка песна на Јелена Карлеуша и Цеца ??? (видео)

Заедничка песна на Јелена Карлеуша и Цеца ??? (видео)

реклама:hotel PREMIER

Светлана Цеца Ражњатовиќ и Јелена Карлеуша со години се лути ривалки.

Кавгата кулминираше со долгогодишни судски спорови, но тоа не било така одсекогаш.

Нема да ви се верува, но постои песна која пејачките ја имаат заедно испеано.

Тоа се случило во далечната 1993-та година, кога Цеца веќе била популарна, а Карлеуша имала само 15 години.

Тие две ги пеат придружните вокали на Славица Трипуновиќ – Дајана за песната „Vazduh koji dišem“.

Оваа песна сигуно ја знаете по верзијата на Цеца, но во оригиналот на Дајана пејат двете пејачки, слушнете.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------