Home ЗАБАВА Патување Започна Premiere Gastronomy Festival во Банско

Започна Premiere Gastronomy Festival во Банско

SHARE

По втор пат, во луксузниот Premier Luxury Mountain Resort во Банско започна Гастроносмкиот фестивал со вкусна програма за сите љубители на добрата храна.

Единствена можност да ги разгалите вашите непца со вкусови од Франција, Сицилија, Грција и домаќинот Бугарија.

Гурманскиот фестивал започна минатиот викенд со готвачите Андре Токев и Иван Манчев и со членовите на Бугарската асоцијација на професионални готвачи.

Во првиот викенд од фестивалот беа откриени тајните на манастирската кујна. Благодарение на отец Epifanios од манастирот од планината Атос знаеме како таму ја подготвуваат храната, кое е најчестото јадење и намирници кои ги користат и воопшто како се хранат монасите.

Premiere Gastronomy Festival е единствената можност за дружење, дегустирање на превкусна храна, вино и одлична забава во прекрасното Банско.

Разгалете се со добра храна и супер уживање во хотел Premier Luxury Mountain Resort. Premiere Gastronomy Festival трае до 17-ти овој месец.

Фото: Втор Premiere Gastronomy Festival

РЕКЛАМИ:
Loading...