Home ЗАБАВА Видео Застрашувачки: Леопард дивееше на улиците на градче во Индија

Застрашувачки: Леопард дивееше на улиците на градче во Индија

SHARE

Смртоносни напади на леопард ја одбележаа минатата недела во Индија, каде од канџитре на ова животно настрада едно 8-годишноп девојче и уште двајца луѓе.

Се почестите блиски средби со предаторите кај луѓето влеваат страв кај луѓето, а ситуацијата дополнително се влоши со објавување на оваа снимка на Интернет.

На видео клипот кој го објавила една телевизија, се гледа како леопард дивее во една индиска населба, а преплашените мештани се обидуваат да побегнат и да се одбранат.

Како што пишуват медиумите, животното на крајот било совладано и пуштено во дивината, а во нападот, за среќа, никој не бил повреден.

Видео: Напад на леопард во Индија

РЕКЛАМИ:
Loading...