Home КУЛТУРА Настани Завршна изложба на „АРС ВИВЕНДИ“ во Кинотека

Завршна изложба на „АРС ВИВЕНДИ“ во Кинотека

SHARE

Во изложбениот простор на Кинотека на Македонија вечер ќе биде отворена 9. завршна изложба на дела изработени од членовите на ликовното студио „АРС ВИВЕНДИ“ од Скопје, чиј ментор е Тони Шулајковски.

„АРС ВИВЕНДИ“ девет години работи под мотото „Насочи го својот потенцијал во вистински правец“, подучувајќи ги децата дека ликовното изразување е само еден дел од уметноста/умешноста на живеењето.

Изложбата ќе биде отворена до 4-ти идниот месец.

МИА

РЕКЛАМИ:
Loading...