Home КУЛТУРА Настани Завршува „Танц-фест“

Завршува „Танц-фест“

SHARE

Со перформансот „Кога светлината згаснува“ на Националниот балет од Косово, во кореографија на Антонио Пио Фини, вечер во Младинскиот културен центар ќе заврши 9. издание на „Танц-фест“.

Годинашново издание на „Танц-фест“ беше отворено на 12 април со претставата „Надеж. Вечер со Бетовен“ на Државната опера и балет од Анталија, a во режија и кореографија на Рисима Рисимкин.

Синоќа беше изведен и перформансот „Импакт“ на Игор Киров, во кој настапија четири танчари.

РЕКЛАМИ:
Loading...