Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Заз запеа на Мон Блан (видео)

Заз запеа на Мон Блан (видео)

SHARE

француска пејачка Заз на 1 октомври со членовите на својот бенд и неколку искусни алпинисти се искачи на највисокиот врв на Алпите, Мон Блан.

Токму таму, на висина од 4.810 метри височина го отпеа својот хит „Je veux“.

Иако организаторите на овој необичен мини концерт им понудиле на пејачката и членовите на бендот со хеликоптер да ги префрлат до место во близина на врвот, Заз одбила и осум часа се искачувала до Мон Блан.

Уживајте во изведбата:

РЕКЛАМИ:
Loading...