Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Жаде повеќе не изгледа вака – денес е русокоса

Жаде повеќе не изгледа вака – денес е русокоса

SHARE

Џована Антонели е бразилска актерка, која македонската публика ја памети по серијата „Клон“ односно „Забранета љубов“.

Џована ја толкуваше улогата на Жаде, а токму со главниот актер Мурило Бенисио од истата серија, го има синот Пиетро, но за жал нивната љубов не траеше долго.

Но, познатата актерка денес ги има и близначките Антонија и Софија со вториот сопруг Леонардо Ногуера.

Џована денес има 40-години и реши да го промени имиџот.жаде

жаде

Таа од бринета премина во русокоси, а промената и годи и изгледа одлично.

жаде

РЕКЛАМИ:
Loading...