Home INFO Жените како Ким Кардашијан се поздрави и попаметни! Еве зошто

Жените како Ким Кардашијан се поздрави и попаметни! Еве зошто

реклама:G Natural

Ким Кардашијан, Бијонсе и сличните по конституција на нив имаат причина за славење.

Научниците од универзитетот во Оксфорд утврдиле дека жените со поголеми задници се поздрави и попаметни.

Во истражувањето кое го направиле, проучувајки податоци од 16000 жени, утврдиле дека жените со поголема задница се повеќе интелегентни и поотпорни на хронични болести.
Според последново истражување маснотиите на колковите го штитат организмот па жените со поголема задница имаат помалку холестерол и шеќер во крвта.
Масното ткиво на задницатаисто така го штити организмот и од кардиовскуларни болести.

РЕКЛАМИ: Hotel Premier Bansko ----------------------------------------------------