Home СПОРТ Ракомет Женската репрезентација ги почнува квалификациите за ЕП

Женската репрезентација ги почнува квалификациите за ЕП

SHARE

Нашата сениорска женска репрезентација, денеска од 19:30 часот во Бар ќе се сретне со домаќинот Црна Гора за почеток на Квалификациите за ЕП 2016 година.

Со сериозно подмладен состав, женската сениорска репрезентација на Македонија од вчера е во Црна Гора, каде синоќа и утринава ги одработува последните два тренинзи пред почетокот на Квалификациите за ЕП.

Повеќе на: sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...