Home LIFE STYLE Ѕирнете во луксузниот стан на Стинг

Ѕирнете во луксузниот стан на Стинг

SHARE

Стинг го продаде својот лускузен стан во Њујорк за неверојатни 50 милиони долари.
Славниот музичар, кој пред два дена ја одушеви македонската публика со концерт за паметење, и неговата сопруга Труди го купија пентхаусот за 27 милиони долари пред девет години.
Домот се протега на два ката и на површина од 510m2. Модерниот ентериер и живописниот поглед кон Централ Парк би го придобиле секого.