Home INFO Знаете ли дека жените како Ким Кардашијан се поздрави и попаметни?

Знаете ли дека жените како Ким Кардашијан се поздрави и попаметни?

реклама:Лето во Банско

Ве мачи големиот задник и широките колкови?

Ким Кардашијан, Бијонсе и сличните по конституција на нив имаат причина за славење.

Научниците од универзитетот во Оксфорд утврдиле дека жените со поголеми задници се поздрави и попаметни.

Во истражувањето кое го направиле, проучувајки податоци од 16000 жени, утврдиле дека жените со поголема задница се повеќе интелегентни и поотпорни на хронични болести.

Според последново истражување маснотиите на колковите го штитат организмот па жените со поголема задница имаат помалку холестерол и шеќер во крвта.

Масното ткиво на задницата исто така го штити организмот и од кардиовскуларни болести.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------