Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Зошто принцот Вилијам ќе ја однесе Меган Маркл до олтарот!?

Зошто принцот Вилијам ќе ја однесе Меган Маркл до олтарот!?

SHARE

Нови детали за кралската свадба се појавија во јавност.

Таткото и полу-братот на Меган Маркл не се поканети на нејзината свадба, која ќе се одржи на 19-мај во Британија.

Според извори блиски до кралското семејство, поради оваа ситуација, принцот Вилијам ќе ја однесе Меган до олтарот и ќе ја „предаде“ на неговиот брат принцот Хари.

Најновите информации велат дека Томас Маркл Џуниор е обвинет за смртни закани кон неговата девојка, дури и закани со огнено оружје, додека нејзиниот татко едноставно не знае да „си го држи јазикот зад заби“, па е доволна причина тие да не се поканети на свадбата.