Тагови Постови тагирани со "Избор на уредникот"

Таг: Избор на уредникот

Северина со последната фотографија во низата фотографии кои ги објави , ја заитересира јавноста, бидејќи на прв поглед изгледа како да е бремена. Не сме...

Астрологијата овозможува детална анализа на сите полиња од животот на хороскопските знаци. Па, ако сакате да дознаете која е идеалната туристичка дестинација за вашиот знак,...

Кратко траеше среќата на една жена од англискиот град Вустр, која несакајќи го испрала во машина нејзиното добитно ливче на лото. Ливчето било вредно 33...

Иако до сега многу пати сте конзумирале и мед и цимет посебно, сигурно не ви текнало дека заедно може да направат чуда за вашата...

Тоа е зачин кој обично се користи во кујната, а неговите дејства луѓето веќе со години ги фалат. На наше изненадување, постои уште една предност...

Температурните промени, но и доаѓањето на зимата често се предизвикувачи на настинки и вирусни инфекции. Па доколку сакате да се заштитите, ова природно средство може...

Солта навистина стана голем непријател кога се работи за конзумирање на храната. Големото внесување на натриум е поврзано со доста здравствени проблеми. Многу луѓе во...

И тоа не било каков ручек, туку одличен ручек. Бидете брзи и не се грижете, се ќе биде и повеќе од вкусно! Состојки 500гр пилешко филе 1л павлака...

Со децении, овој сок им се препорачува на луѓето кои се борат со ракот, бидејќи ја враќа енергијата, го зголемува имунитетот и ја подобрува...

Во зимските месеци ги чувствуваме екстремитетите почесто студени и за тоа обично се одговорни ниските температури. Ракавиците, лесното растривање и миењето со топла вода може да...