Home INFO Дали е ова најубавиот фустан во кој сме ја виделе Меган Маркл?...

Дали е ова најубавиот фустан во кој сме ја виделе Меган Маркл? (фото+видео)

реклама:G Natural

Бившата актерка и војвотка од Сасекс се наоѓа во Ирска, на официјално прво службено патување со својот сопруг.

Иако беше на мета на новинарите поради нејзиниот конзервативен стил откако се омажи за принцот Хари, Меган успева во периодов да воодушевува со својот избор на облека.

За средбата со ирскиот претседател, војвотката од Сасекс носела тесен сив фустан со карнери, дело на францускиот дизајнер Роланд Моурет.
Коментарите на многу новинари но и на фановите се дека ова е најубавото издание на Меган до сега.

Loving this look!!

A post shared by Meghan Markle (@hrhofsussex) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------