Home INFO Дали Јелена Карлеуша ќе се врати во познатото шоу, нејзината колешка откри...

Дали Јелена Карлеуша ќе се врати во познатото шоу, нејзината колешка откри детали

реклама:G Natural

Пејачката Марија Шерифовиќ е меѓу нај блиските пријателки на Јелена Карлеуша која меѓу првите ја тешеше својата колешка, по смртта на нејзината мајка Дивна Карлеуша.

Таа во едно интервју неофицијално открича дека Карлеуша за брзо ќе се врати во шоуто на Гранд но и на своите музички обврски.

Имено таа изминативе денови го посетила студиото каде што ги снима песните, бидејќи во подготовка е нејзиниот албум.

Нејзината колешка и пријател Марија Шерифовиќ во интервју за една телевизија, рекла дека Јелена е лавица и за брзо време ќе застане на нозе.

“Треба малку време и душата да се излечи иако раните нема никогаш да зараснат, но да се залепат барем со фластер, затоа што Јелена има и две деца. Таа наскоро ќе застане на нозе.” -рекла Шерифовиќ.

По смртта на нејзината мајка, Јелена Карлеуша е во тешка психичка состојба но сите очекуваат таа брзо да се врати на екраните.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------