Home INFO Депресивни сте? Променете ја облеката

Депресивни сте? Променете ја облеката

реклама:G Natural

Се чувствувате тажно или депресивно? Можеби лекот против депресија се наоѓа во вашиот плакар.

Едно истражување откри врска меѓу нашето расположение и она што носиме.

Имено, се покажало дека кога се среќни, жените често облекуваат фустани, особено оние кои ги откриваат нивните нозе и кои се со весели бои.

Поради тоа, истражувачите велат дека најдобар начин да го поправите расположението е да носите фустани.

Тие сметаат дека причината лежи во фактот дека оваа облека не потсетува на убави и весели моменти од нашиот живот.

Од друга страна, старите фармерки и широките маици спаѓаат во најдепресивните парчиња облека.

Луѓето кога се тажни или нерасположени имаат тенденција да облекуваат многу облека за да се сокријат од околината или од она што ги прави тажни.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------