Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Еве како си ја честитаа годишнината од брак Џоковиќ и неговата сопруга

Еве како си ја честитаа годишнината од брак Џоковиќ и неговата сопруга

реклама:Велигден со Стаф

Светскиот тенисер Новак Џоковиќ со сопругата Јелена прославија четтригодишнина од бракот. Тие се венчаа на Св. Стефан во Црна Гора каде направија интимна свадба на која присуствуваа семејството и најбликсите пријатели.

Новак за таа прилика, на социјалните мрежи сподели нивна заедничка фотографија, под која напишал: „Денес е четврта годишнина од нашиот брак. Многу љубов за мојата сродна душа. Ти благодарам што ова прекрасно патување низ животот го делиш со мене и со нашите деца. И, ти благодарам што си со мене на ова патување во Лондон“.

Ни сопругата Јелена не му остана должна, па ги израдувала обожавателите со една интимна фотографија на која што се таа и нејзиниот сопруг, со емотивна порака: „Сакам да те сакам, љубов моја“.

Love loving you my love ❤️ #happyanniversary

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) on

Имаат две деца, мирен брак и успешни кариери. Јелена е успешна бизнисменка, сопруга која ги следи сите негови турнири.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------