Home INFO Еве што му подари чичко Хари на својот внук, принцот Луис за...

Еве што му подари чичко Хари на својот внук, принцот Луис за крштевката

реклама:G Natural

Принцот Луис, третото дете на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам е крстен во црквата Св.Џејмс. Малиот принц имал дури шест кумови а целата церемонија прошла во совршен ред.
Принцот Хари го прилвече медиумското внимание поради скапоцениот подарок кој ко купил за својот сакан внук.
Станува збор за првото издание на книгата за деца “Winnie The Pooh” од 1926 година. Книгата чини вртоглави 8000 фунти, но кога си член на кралскотот смејство, ништо не е скапо ниту недостижно. Ова книга на принцот Хари му ја читала неговата мајка, покојната принцеза Дијана и му буди најсреќни спомени од детството.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------