Home INFO Заедно можеме се: Славниот Меси ги охрабри заробените дечиња (ВИДЕО)

Заедно можеме се: Славниот Меси ги охрабри заробените дечиња (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Лаонел Меси, еден од најславните светски фудбалери со видео порака ги охрабри дечињата кои заедно со нивниот тренер скоро три недели останаа зарбени во поплавена пештера на Тајланд.
“Заедно можеме се”- изјави Меси во краткото видео со кое ги поддржа дечињата и тренерот.
Мисијата за нивно спасување е во тек, се очекува сите безбедно да бидат извлечени по поплавената пештера. Во спасувачката мисија загина еден човек.
Погледнете го видеото:

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------