Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Итно пренесен во болница, Џорџ Клуни доживеал сообраќајка

Итно пренесен во болница, Џорџ Клуни доживеал сообраќајка

реклама:Велигден со Стаф

Италијанските медиуми пренесуваат дека Џорџ Клуни е полесно повреден во сообраќајна несреќа која се случила на патот кај Коста Коралине на Сардинија.

Актерот возејќи скутер се судрил со пикап. Засега не е познато како дошло до несреќата. Тој е префрлен во болница.

Клуни моментално се наоѓа на Сардинија поради снимање на филм.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------