Home ШОУ БИЗз Мак сцена Радоста е голема, пејачката Росана и актерот Трупче добија внук

Радоста е голема, пејачката Росана и актерот Трупче добија внук

реклама:G Natural

Минатата година, Ивана и Џејмс го кажаа судбоносното „да“, а денес, ќерката на Росана и Ѓорги Тодоровски донесе на свет здраво машко бебе. Голема е возбудата во семејствата Холт и Тодоровски, откако штркот им ја донесе најголемата радост.

Првото внуче на познатата музичко-актерска двојка ќе се вика Ное. И мајката и бебето се во супер форма, а таткото Џејмс, заедно со дедото Трупче моментално се најсреќните луѓе на планетата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------