Home INFO Каде отидоа милионите на Кирк Даглас

Каде отидоа милионите на Кирк Даглас

реклама:G Natural

Легендарниот актерот Кирк Даглас почина на 5 февруари, крастко откако го прослави својот 103 роденден.

Неговото богатство се проценува на 60 милиони евра.

Ни евро од овој износ тој им нема оставено на синовите, меѓу кои најпознат е актерот Мајкл Даглас.

Имено, целото богатство кое го имал Кирк го оставил за хуманитарни цели.

Преку својата фондација тој средствата ги поделил на универзитети, детски болници и театарот кој го носи неговото име.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------