Home INFO Почина Ѓорѓи Желчески, легендарниот македонски пејач на народна музика

Почина Ѓорѓи Желчески, легендарниот македонски пејач на народна музика

реклама:G Natural

Легендарниот македонски пејач на народна музика Ѓорѓи Желчески, почина во својот дом во Белград, na 82 годишна возраст.

Социјалните мрежи и обожавателите на неговата музика се простуваат од својот идол.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------