Home INFO Настинавте? Еве како да се опоравите за само еден ден

Настинавте? Еве како да се опоравите за само еден ден

реклама:G Natural

Штом настапат ладните есенски, денови со нив доаѓаат и настинките.

Па ако имунитетот не ви е доволно силен сигурно имате проблем со затнат нос или кашлица.

За оваа сезона да ги избегнете настинките или да се изборите со нив буквално за една ноќ, продолжете да читате.

Јадете лук

Лукот е моќен антиоксидант со антимикроби и антибиотички својства. Помага кај запушените дишни патишта кои секогаш се пропратени со настинка и грип.

Изедете едено парче лук на секои 3-4 часа и ќе се чувствувате подобро до утрото.

Обидете се со суплементи

500 до 1000 мг витамин C дневно, е доволно да се справите со настинката. Едноставен начин да бидете сигурни дека доволно го консумирате овој витамин е всушност со суплементи.

Јадете пилешка супа

Протеините и минералите од пилешкото бело месо, го зголемуваат имунолошкиот состав, а антиоксидантите кои се отпуштаат за време на варењето на пилешкото месо, хемиски се слични како лекот за бронхитис.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------