Home INFO Ништо без наука: Еве како правилно се јаде хамбургер (видео)

Ништо без наука: Еве како правилно се јаде хамбургер (видео)

реклама:G Natural

Бидете искрени, колкупати ви се случило целосно да ви се распадне хамбургерот кој го јадете? Ако сакате тоа повеќе да не ви се случува, следете го упатството кое го дадоа научниците.

После четири месеци напорна работа во лабораторија, научниците откриле идеален начин за држење на хамбургерот, за да останете чисти, без месо и кечап по рацете.

Гејминг блогот „Kotaku“ ја пренесе јапонската телевизиска емисија Honma Dekka, во која учествуваа три истражувачи, експерти за механика на флуид, инженеринг и стоматологија, кои се обиделе да го откријат најдобриот начин на кој треба да се држи голем хамбургер.

Резултатите откриле дека луѓето самите се виновни што плескавицата излегува од лепчето, бидејќи погрешно го држат.

Погледнете како треба:
Палците и малите прсти одат на крајот од лепчето

Средните три прста одат на горната страна на лепчето

Ваквиот распоред на прстите овозможува рамномерен притисок врз лепчето.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------