Home INFO Некст Тајм со нова врвна преработка

Некст Тајм со нова врвна преработка

реклама:G Natural

Момците од Некст Тајм повторно направија преработка на стара македонска песна.
Браќата Стефан и Мартин ја преработија „Нешто ќе те питам бабо“ и снимија врвен спот.

Промоцијата се одржа во Драмскиот театар во Скопје.

И оваа преработка како и „Ја излези Ѓурѓо” и „Слушам кај шумат шумите”, според реакциите на присутната публика, но и коментарите по социјалните мрежи ја очекува успехот од претходните две песни.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------