Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Од играчка, плачка: Десетгодишниот син на Бен Афлек возеше луксузен автомобил, еве...

Од играчка, плачка: Десетгодишниот син на Бен Афлек возеше луксузен автомобил, еве го исходот (видео)

реклама:G Natural

Актерот Бен Афлек, во друштво на Џенифер Лопез и неговиот син Семјуел (10), посетиле салон за изнајмување на луксузни автомобили.

Бен му дозволил на малиот да седне зад воланот на жолт Lamborghini автомобил. Наводно, автомобилот работел, па момчето почнало да го враќа назат и удрил во бело BMW паркирано веднаш зад него.

Видеото од незгодата кое стана вирално на социјалните мрежи предизвика лавина од коментари во јавноста.

Семјуел е најмалото дете на Бен Афлек и неговата поранешна сопруга Џенифер Гарнер. Заедно имаат уште две деца – ќерките Вајолет (16) и Серафина (13).

Иако настанатата штета е минимална,многумина го осудуваат Бен бидејќи му дозволил на 10-годишниот син да седне зад воланот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------