Home INFO Опасен астероид прошол покрај нашата планета (видео)

Опасен астероид прошол покрај нашата планета (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Астероид со дијаметар од околу 550 метри, се доближил до планетата Земја на 25 октомври.

Корисникот на Јутуб, Хан Маси, сподели јасни слики од небесното тело, направени со телескоп.

Астрономите регистрирале повеќе од 10.000 астероиди, од кои повеќе од 2.000 се сметаат за потенцијално опасни.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------